Poezja z przesłaniem

W wierszach najważniejsze jest to żeby dobrze ukryć przesłanie. Cenzura za okupacji czy po rozbiorze naszego kraju wychwytywała wszystko. Poeci musieli znaleźć sposób na to żeby udało im się przemycić coś co z pozoru nie znaczy za wiele, ale tak naprawdę jest bardzo wartościowe. To wybitna sztuka, do której nie każdy miał głowę. Najważniejsze to tak ująć rymy i składnie żeby ludzie zrozumieli i potrafili z tego co czytają wyciągnąć jakieś wnioski. Niestety wnioski to co innego, a działanie to już osoby rozdział historii. Na całym świecie poeci starają się coś przekazać swoim czytelnikom, ale ludzie się zmieniają, czasy się zmieniają i nie jest to takie łatwe.  Poeta to nie tylko pasja, ale również wielka odpowiedzialność. W nich pokładamy w razie problemów z ojczyzną nadzieje na walkę i pokazania jak walczyć. Poddanie się najgorsze, ale my Polacy dobrze wiemy co zrobić żeby czekać cierpliwie na swoją kolej. Wreszcie nadchodzi taki dzień, że znowu jesteśmy panami własnego kraju. Zawsze tak było i będzie.

Dodaj komentarz